מטבח אנגלי כפרי

אלגנטי, מוקפד ונוח – מטבח אנגלי כפרי

 

הידור מאופק בניחוח ישן, עץ מלא עם רמת גימור גבוהה במיוחד ואצילות חמה ועוטפת – זו התחושה המתקבלת כאשר נכנסים למטבח אנגלי כפרי. מטבח זה, הצבוע על פי רוב גוונים בהירים, אך לעתים גם בגוונים כהים כמו כחול עמוק או ירוק בקבוק, משדר כל כולו טעם של תה אנגלי של אחר הצהריים. אם אתה אנגלי – תרגיש בבית. אם אינך אנגלי – תרצה להיות…

מטבח אנגלי כפרי

מטבחים אלו יכולים להיות מזוהים עם תקופות עבר, אולם למעשה הם כל הזמן באופנה.

מטבחים בסגנון אנגלי כפרי הם מטבחים של ניגודים משלימים – הם פורמליים ומוקפדים אך נוחים ופונקציונליים, הם מודרניים אך מסורתיים, הם מקנים תחושה של ישן, אך מאובזרים במיטב האבזור המודרני. העיצוב שלהם עדין ומדויק, ועם זאת עשוי מעץ מלא המזוהה עם פינות מעוגלות ורכות. מטבח אנגלי כפרי מעוצב באופן מוקפד מבלי לפגוע ביעילות העבודה או בנוחות השימוש.

מטבחים בסגנון אנגלי – חלום שמתגשם

מטבחים אנגליים בסגנון כפרי הם כל מה שתחלמו עליו וכל מה שמשפחות חמות, לא רק אנגליות, היו רוצות אצלן בבית. מטבח בסגנון זה הוא לא רק נוחות, פונקציונליות, איכות וסגנון, אלא מה שנוצר כאשר כולם חוברים יחד – אווירה. דמיינו לעצמכם רחוב סואן, תאי טלפון אדומים ואוטובוס קומתיים הממהר להסיע תיירים ומקומיים לתחנה הקרובה… עכשיו דמיינו לעצמכם כפר חקלאי קטן ובו קוטג'ים שלווים מנקדים את משטחי הירק… בשני המקרים תמצאו במרכז הבית מטבח אנגלי כפרי, האוסף אליו את דיירי המקום בסגנון מזמין ומלטף.

דוגמא למטבח אנגלי כפרי

אולם מטבחים אלו חצו מזמן את גבולות אנגליה והממלכה המאוחדת אל העולם הגדול.

הם השפיעו רבות על עיצוב המטבח הכפרי והתקבלו באהדה רבה גם בישראל – בה פונקציונליות וחידושים לצד זיקה לעבר מתקבלים בזרועות פתוחות. קל להתאהב במטבח זה גם הודות לשילובים המעניינים שהוא מאפשר: קווים חדים וידיות מעוגלות, צבעי ארון בהירים לצד משטחים או יחידות בודדות בגוון כהה ועץ, שטחי אחסון סגורים לצד שטחים פתוחים וביניהם מדפים, סלסלות או ארונות בשילוב זכוכית.

 

העיצוב אינו מסתיים באלמנטים השונים. לאחר הקמת המטבח מוזמנים דיירי הבית לקשט אותו, אך בעדינות, מבלי לפגוע באצילות הקלאסית שלו וביעילות הרבה שהוא מאפשר בזמן העבודה.

 

Touchwood אימצה את המטבח האנגלי הכפרי, ובשילוב השפעה של ה- SHAKERS – סגנון כפרי ופשוט, אך מאוד מוקפד ומינימליסטי – הוא מזוהה עם סגנונה המרכזי של הנגרייה ומוצע לקהל הרחב.