מטבח כפרי שמנת

ראשית, למטבח כפרי בצבעי שמנת יתרונות רבים שאינם נוגעים רק לעיצוב, והנה כמה מהבולטים שבהם:

לבן, שמנת, פסטל, אוף-ווייט. איך שלא תקראו לזה, אחד הסגנונות הבולטים בעיצוב מטבחים כפריים (כמו בעיצוב מטבחים בכלל) הוא השימוש הנרחב בגוונים הבהירים. כלומר, צבעים שהם על הקשת  של שמנת ולבן, שמשדרים אור ומתכתבים כמעט עם כל אלמנט עיצובי. יותר ויותר ישראלים, גם בבתים פרטיים וגם בדירות, בוחרים במטבחים לבנים. אז מהו סוד קסמו של המטבח הכפרי הלבן וכיצד (ומדוע) הוא ממשיך להיות רלבנטי באופן תמידי? על כך בקצרה במאמר הבא.מטבח כפרי שמנת

לבן תמיד באופנה – מטבח כפרי הוא מטבח לשנים רבות שנועד ללוות אתכם לתקופה משמעותית. היות שאנחנו לא מחליפים מטבח מדי שנה, וגם לא מדי כמה שנים, הבחירה בגוון המרכזי של המטבח צריכה להישאר באופנה. מבחינה זו, לבן הוא הבחירה האולטימטיבית שכן הוא תמיד נחשב לעדכני, מודרני ונקי.

  • לבן מגדיל את החלל – אחד הכללים הידועים בעיצוב פנים הוא שצבעים בהירים יוצרים תחושה אופטית אלגנטית של אור ומרחב. הדברים נכונים כמובן גם לגבי מטבחים כפריים לבנים שמספקים את המראה המזמין והמתאים.
  • גוונים לבנים מתכתבים עם ניקיון והיגיינה – המטבח המודרני הוא מקום שבו אנחנו גם מבשלים וגם מתכנסים. טוב לדעת אם כן כי גוונים לבנים ובהירים מקפלים בחובם אמירה עדינה של היגיינה וניקיון.
  • לבן מתחבר עם כל צבע אחר – לבן הוא "צבע מחזיר אור" ועל כן מתחבר נהדר עם כל אלמנט עיצובי בגוון אחר. למשל, אי שמעוצב מעץ מלא בגוון טבעי, אקססוריז מחומרי גלם שונים, גופי תאורה מתכתיים ועוד.
  • השתלבות המטבח עם החללים שמשיקים לו – המטבח הישראלי המודרני משולב פעמים רבות עם החללים הצמודים לו. בעיקר מדובר על העדר גבולות בין המטבח לבין חלל האירוח (הסלון) במתווה של אופן-ספייס. כאשר נעשית בחירה בגוונים בהירים של לבן או שמנת, המטבח מקיים זרימה עם כל האזורים הסמוכים אליו.מטבח כפרי בצבע שמנת מבית טאצ'ווד

מטבח כפרי שמנת מעץ מלא, יש דבר כזה?

חומר הגלם המרכזי בעיצוב מטבחים כפריים הוא עץ מלא. כידוע, מטבח כפרי "אמיתי" עשוי בנגריה מקצועית, בעבודת יד ומחומרי גלם טבעיים. כלומר, עץ מלא ולא תחליפים שונים למיניהם. מבחינה זו, יש להדגיש כי צביעת מטבח מעץ מלא מאפשרת גם לבחור בגוונים בהירים (או בכל גוון אחר).

צביעת מטבח כפרי לבן או בגוונים של שמנת ופסטל נעשית בעבודה ידנית עם מברשת וצבע. ממש כפי שהדברים נעשו מאז ומעולם בנגריות המתמחות בעבודה עם עץ מלא. גם אצלנו, בנגריית טאצ'ווד, אנחנו ממשיכים את המסורת. כאן צובעים מטבחים כפריים עם מברשת בעבודת יד ובסבלנות אין קץ. זו טכניקה אשר מייצרת את האיזון הדרוש שבין הגוון שנבחר (לבן או שמנת במקרה שלנו) לבין הטקסטורה והמגע של העץ המלא.

אנחנו מאמינים שרק צביעה בסגנון זה שומרת על החיים, החום והנשמה של העץ, העומד בבסיסו של כל מטבח כפרי שמנת. יתרה מזו, צביעה בעבודת יד מאפשרת לחדש את גווני השמנת והפסטל לאחר שנים ואף לבצע שדרוגים במידת הצורך (דבר אשר לא ניתן לעשות במטבחים הנצבעים במכונות אוטומטיות). להרחבה על צביעת מטבחים כפריים קראו כאן.

רוצים לדעת עוד? יש גם דוגמאות

מטבח כפרי שמנת שעשוי מעץ מלא משלב פעמים רבות ניגודים בין אלמנטים צבועים לבין אלמנטים  בגוון הטבעי שלהם (או לכל היותר לאחר תהליך של גוון בשמן). הצביעה יכולה להיות גם "צביעה שקופה" אשר שומרת על המראה המקורי של חומר הגלם וגם צביעה אטומה שמעמעמת את הטקסטורה של העץ כאשר רק מי שיביט מקרוב יבחין  בטקסטורה של העץ . סגנון הצביעה תלוי ברצון של הלקוח ונע על הסקאלה שבין "נקי" ל"מיושן".מטבח כפרי בצבע שמנת

פעמים רבות, כשאנו מעצבים וצובעים מטבחים כפריים בנגריית טאצ'ווד, אנו משתמשים בשתי הטכניקות גם יחד. לדוגמה, צביעה אטומה של חזיתות המטבח (המתאימה במיוחד ללוחות שעשויים מעץ פופלר או בוק) ומשטחי עבודה (למשל, אי) העשויים מעץ אלון מלא בצביעה שקופה או מגוונים אך שומרים על המראה הטבעי של העץ. התוצאה היא יצירת חיבור מרהיב בין החזיתות הבהירות למשטחי העבודה ה"מיושנים" או "הטבעיים". רוצים דוגמאות? בבקשה:

הדוגמאות הללו מביאות לידי ביטוי חלק קטן בלבד מהאפשרויות הרבות שמקופלות מאחורי המושג "מטבח כפרי שמנת". היכנסו לגלריה שלנו והתרשמו ממטבחים נוספים בעלי קו דומה או משיק. מעבר לכך, לכל שאלה אודות מטבחים כפריים לבנים או בצבעי שמנת אתם מוזמנים להתקשר או לבקר באולם התצוגה שלנו.