מטבח פרובנס כפרי

מטבח פרובנס כפרי – סימנים של זמן, פשטות ורומנטיקה  – לאווירה ביתית של פעם

מקורו של מטבח פרובנס הוא כמובן בדרומה של צרפת, באזור הגובל עם הים ומכונה "הגינה של צרפת". אזור זה בורך באדמה פורייה ובשמש חמה ומלטפת. שדות לבנדר נותנים בו את ריחם וחמניות ועצי זית מקנים לו אופי מיוחד ובלתי נשכח. אזור זה הוא שם נרדף לקולינריה איכותית ותבשילי קדרה, יין טוב ושווקים עם תוצרת מקומית ומסורתית.

 

מי שיכנס לבית טיפוסי או למסעדה כפרית על צד הדרך ימצא בהם אווירה חמה ומשפחתית וניחוח רומנטיקה של פעם. בלב המבנה יימצא מטבח פרובנס כפרי, רחב ידיים, בולט בנוכחותו – ובו דיירי הבית המתכנסים לארוחה רגועה של סוף היום. את האווירה החמימה ישלימו וילונות מודפסים, סלסלת ירקות טריים וגבעולי מטפסים החודרים בין התריסים לאור השמש השוקעת.
מטבח כפרי פרובנס

מטבח פרובנס כפרי הוא מטבח פונקציונאלי אשר נועד לשמש את דיירי הבית ואורחיו.

במבני האבן הישנים המאפיינים את האזור ניתן למצוא קירות אבן, קורות תקרה גושניות מעץ אלון מקומי, אריחים, ארונות מרובים, משטחי עבודה גושניים, ריצוף טרה קוטה או רצפה מעץ אלון רסטיק ווילונות וארונות הצבועים בצבעי פסטל – זית, לבנדר, רוזמרין, אוקר, בז' וצבעים אשר נדמה שנדגמו מהים או מנופיו של האזור.

 

בניגוד למטבחים מודרניים המוכרים לנו, במטבח זה אין ניסיון להסתיר את כלי המטבח, חומרי הגלם או ספרי הבישול. כולם נגישים ומונגשים בכוונה תחילה לטבח, כמו גם לבאי הבית.

החומר המזוהה יותר מכל עם מטבח פרובנס הוא כמובן העץ. חומרים נוספים הם הנירוסטה, הברזל והמתכות השונות המשתלבים במטבח במגוון צבעים וטקסטורות באמצעות אלמנטים מסורתיים –  פרזול דקורטיבי, צירים חיצוניים וידיות תואמות, חריטות, פרופילים מגוונים בחלונות ובדלתות ועוד.

עיצובים קיימים במטבח פרובנס

מטבח פרובנס כפרי מתאפיין במראה מיושן אשר הזמן שחלף הותיר בו את סימניו. אולם, זהו מטבח שלא נס ליחו. הוא חי, נושם ובועט, בדרום צרפת, בעולם כולו וגם בישראל.

 

ב- Touchwood  משמרים את מאפייני מטבח פרובנס ומתאימים אותו לקהל, לחומרים ולסגנון האירוח המקומי. מטבחים בסגנון זה נבנים על ידינו תוך נאמנות למקור. אנו משתמשים בצבעי milk paint  – צבעים טבעיים מלאי חיים על בסיס מים , ובפרזולים מגוונים אשר אנו מייבאים מחו"ל.