מטבח קלאסי כפרי

נוסטלגיה לחיים פשוטים – מטבח קלאסי כפרי

סגנון העיצוב של המטבח הקלאסי הכפרי יוצא למסע בזמן ושואב השראה מהימים בהם בבתים כפריים בנו מטבח גדול אשר במרכזו עמד שולחן אוכל או אי. המטבח היה אז המקום אליו היו נאספים כל באי הבית לארוחה חמה ומזינה כאשר שבו מעבודות החווה או השדה, וישבו לאכול עם המגפיים הבוציים והבגדים המלוכלכים…

מטבחים כפריים בסגנון קלאסי מזוהים עם חלל גדול חם ומזמין המתאים להכנסת אורחים או להתכנסות ילדי הבית להכנת שיעורים או למשחקים.

מטבח קלאסי כפרי מעורר תחושה של נוסטלגיה. נוסטלגיה לחיים פשוטים אשר מתחילה במטבח, אך יכולה להכתיב את המראה והאווירה גם בבית כולו.

מטבח קלאסי בסגנון כפרי

מטבח קלאסי מתחיל בחומרי הגלם

טרנד המטבחים הכפריים מחייה גם את השימוש בחומרים טבעיים כגון עץ, אבן, טיח וכדומה.

שימוש בחומרים ממוחזרים או בחומרים חדשים אשר עברו יישון תורם למראה מטבח קלאסי כפרי כמו גם עיבוד החומר בכלים ידניים.

מטבח כפרי אמיתי הוא פרי שילובם של אלמנטים מסורתיים רבים, אשר בשנים האחרונות זכו  לתחייה מחודשת. מטבח כפרי תמיד נבנה מעץ מלא. ניתן לומר שהעיצוב נולד במידה רבה מתוך התחשבות בתכונות העץ ובשימוש בשיטות של בנייה נכונה עם עץ מלא. כך לדוגמה, עובי הרגליים והקושרות או מבנה הדלתות אשר נעשה בצורה של מסגרת ומילואה, כדי לאפשר בהמשך התרחבות והתכווצות של המילואה ללא כל השפעה על הדלת.

מאפיין נוסף של מטבח קלאסי כפרי הוא עיצוב של יחידות נפרדות המקנות תחושה של תקופתיות – חלקי ריהוט אשר עברו מדור לדור ונאספו במשך השנים.

אלמנטים נוספים הנפוצים במטבח הכפרי הם תנור העומד חופשי, כיור עם חזית גלויה ושימוש במדפים פתוחים המשמשים הן לאחסון והן לתצוגה. כל אחד לחוד וכולם גם יחד מדגישים את המראה של המטבח הקלאסי הכפרי.

מטבח קלאסי

האווירה הנעימה הרווחת במטבחים אלו קשורה גם בצבעוניות היוצרת תחושת חמימות, מלבד גווני העץ הגולמי, קיים שימוש נרחב בגוונים רבים לצביעת הארונות. כמו כן, אנו מרבים להשתמש בפרזול וידיות שנעשו גם הם בעבודת יד ממתכות שונות, פליז מיושן, פורצלן זכוכית או עץ.

ב- Touchwood מטבחים כפריים, מאמינים במקור וממשיכים להיות נאמנים לו.

אנחנו מעצבים ובונים מטבחים קלאסיים תוך התחשבות בתכונות החומר הטבעי עמו אנו עובדים, במטרה לספק מענה מיטבי לצרכי האנשים אשר ישתמשו במטבח וייהנו מיתרונותיו.