מטבח כפרי מבית טאצ'ווד

מטבחים כפריים
מטבחים כפריים טאצ'ווד

  טאצ'ווד מטבחים כפריים יוקרתיים כבר 3 דורות

מטבחים איכותיים בעבודת יד

אנחנו בTouchWood מטבחים כפריים מאמינים בנגרות קלאסית מסורתית. כזו שיוצרת מטבח כפרי מתוך אהבה אמיתית למקצוע.

כזו שאפשר ללמוד רק דרך הידיים. כבר 3 דורות שאנחנו מתכננים ומייצרים מטבחים כפריים ורהיטים מעץ מלא בשיטות עבודה ידניות.

קרא עוד…

תעשיית המטבחים בישראל עברה ללא ספק מהפכה של ממש בשנים האחרונות, ובין הגורמים הבולטים לכך ניתן לציין את כניסתם של חומרי הגלם המתועשים, ביניהם ה-(MDF (Medium Density Fiberboard, לעולם המטבחים.

כבר היום ניתן למצוא כמעט בכל נגריה בארץ (כולל אפילו אצל נגריות "קטנות"), שימוש רחב היקף ב-MDF וחומרי גלם מתועשים נוספים ובמכונות מתקדמות לעיבוד כגון ה-(CNC (Computer Numerical Control. אלה מאפשרים ליצור מטבחים בקווי ייצור מתועשים. כלומר, חומרים תעשייתיים (MDF) ומינימום מלאכת יד (CNC).

מטבח מנגריה ללא גרם אחד של עץ?

התופעה הגיעה לכדי כך שברוב הנגריות היום בישראל בונים מטבחים שלמים ללא גרם אחד של עץ או של נגרות. לצד אלה יש מעט מאד נגריות איכותיות אשר נאמנות לנגרות אמתית תוך ייצור מלוא החלקים והאלמנטים של המטבח מעץ מלא (Solid Wood). כל זאת בעבודת יד, עם כלי מלאכה מקצועיים ובשיטות מסורתיות שמוכיחות עצמן מזה מאות שנים.

כעת, נשאלת השאלה, האם המהפכה התעשייתית בתחום המטבחים באמת מספקת את המוצר הטוב ביותר ללקוח? האם המכשור המתקדם והחומרים המתועשים מסוגלים להתמודד עם מלוא האתגרים הפונקציונאליים, העיצוביים והרגשיים שטמונים מאחורי המונח "מטבח"?

ובכן, למרות ההתקדמות הטכנולוגית המרשימה, וכמו בתעשיות רבות אחרות, המקור עדיין רלבנטי יותר מהחיקוי. לצד התעשייה הפורחת של מטבחי ה-MDF וה-CNC, נרשמת עליה חדה בביקוש למטבחים כפריים אמיתיים. דהיינו, מטבחים מעץ מלא שעשויים במלאכת יד על ידי נגרים מקצועיים ובעלי ניסיון עשיר.

מטבח מעץ מלא כובש את ליבם של רבים שכן הוא טומן בחובו יתרונות לא מעטים על פני אחיו הקטן והתעשייתי. ראשית ומעל הכל, MDF הוא חומר תעשייתי. לא בכדי, נגרים שנאמנים למקצוע ושמתמחים בבניה של מטבחים מעץ מלא נוהגים לכנותו (במידה רבה של צדק) כ"חומר מת". כלומר, חומר "ללא נשמה ואופי".

רק עץ מלא יכול להעניק למטבח אופי ייחודי ונשמה אמיתית. אין אף מטבח מעץ מלא שדומה לחלוטין למטבח שני, אפילו אם התכנון המקורי על הנייר זהה. כל עץ הוא שונה, כל עיבוד שמבוצע ביד הוא אחר, כל גימור הוא ייחודי והמטבח עצמו הוא בעל אישיות ונוכחות.

התוצאה הסופית היא זו שמאפשרת להתאים את המטבח למשפחה ולא את המשפחה למטבח. ההבדל מבחינה זו בין מטבח מעץ מלא לבין מטבח מ-MDF, הוא כמו ההבדל שבין שמלה או חליפה בתפירה אישית לבין בגדים מקולקציה בנאלית המיוצרים במפעלים במזרח ומיועדים (מראש) לחתך האוכלוסייה הרחב ביותר.

בעוד שעץ מלא הוא אכן עץ אמתי אשר מגיע לשוק הישראלי בעיקר מארה"ב ואירופה, והוא תוצר של גידול חקלאי המצוי בפיקוח מסודר, MDF הוא חומר מלאכותי שמיוצר משאריות של אבק שיוף, נסורת וסיבי תאית. שאלות רבות בנושאי בריאות אופפות את תעשיית ה-MDF, הן בזמן עיבוד החומר והן בשימוש על ידי לקוח הקצה.

אחריות מוגבלת או מטבח לכל החיים?יתרון נוסף העומד מאחורי מטבח מעץ מלא הוא התחזוקה והשימוש לאורך זמן. אורח חייהם של מטבחים מעץ מלא גדול עשרות מונים מאורח חייהם של מטבחים מתועשים מ-MDF. לא בכדי, חברות ונגריות המשווקות מטבחים מתועשים מקציבות למטבח תקופות אחריות קצרות במיוחד של שנים ספורות בלבד. זהו היבט שמבליט יותר מכל את העוצמה של מטבח מעץ מלא הנחשב ל"מטבח לכל החיים".

מטבחים כפריים מעץ מלא שומרים על נראותם ועוצמתם גם לאחר תקופות שימוש ארוכות ואינם סובלים מנזקי הזמן. מדובר בסוגיה חשובה מאד בימינו, כאשר המטבח חוזר להיות החלל המרכזי של הבית ומקום ההתכנסות העיקרי של הדיירים ואורחיהם.

מטבחים מעץ מלא, כאשר הם מיוצרים על ידי נגריה מקצועית ומבוססים על חומרי גלם איכותיים, מעניקים את התמורה במלואה. מקצועיותה של הנגרייה נמדדת בין השאר באלמנטים כמו עבודה נכונה עם עץ שהוא חומר גלם המגיב לשינויי לחות, היכרות עם שיטות עבודה ספציפיות לכל סוג עץ ובעיקר נאמנות אדוקה למסורת עתיקת יומין של נגרות עץ משובחת. על פי רוב, זו נאמנות שעוברת בירושה ובמורשת מדור לדור.

עמידותו ארוכת השנים של העץ המלא לעומת תחליפיו התעשייתיים (כמו MDF לצורך העניין) באה לידי ביטוי בכך שהמוצר שהלקוח מקבל הוא רק נקודת ההתחלה שלו. כמו יין טוב, המיושן אף הוא בחביות עץ, גם מטבח מעץ מלא רק הולך ומשתבח עם השנים. זאת בניגוד למטבחים מתועשים מ-MDF שמגיעים ללקוח בנקודת המסירה במצבם הטוב ביותר ומכאן והלאה רק הולכים ומתדרדרים.

חשוב להדגיש כי בנייה של מטבח איכותי מעץ מלא לא אומר שהמטבח "ישקוט על שמריו", נהפוך הוא. העבודה עם העץ המלא מאפשרת לבצע תיקונים ושדרוגים למטבח. חומר הגלם רק משתבח עם השנים ותמיד ניתן לחדש או לעשות בו שימוש חוזר.

מטבח כפרי מעץ מטבח כפרי עם בוצ'ר מטבח כפרי עם אי מטבח כפרי לבן Touchwood_001 בול
מטבח כפרי כחול

מטבחים כפריים בשיטה המסורתית

"נגרות קלאסית זו לא רק שיטת העבודה שלנו, זוהי דרך חיים.

אצלנו, עדיין, עושים נגרות מ- א' עד ת' ללא קיצורי דרך וללא פס ייצור.

תהליך הייצור, המתבצע תוך בקרת איכות מתמדת, נעשה בשיטות מסורתיות ובעבודה ידנית של נגרי החברה המנוסים, תוך פיקוח וליווי אישי צמוד של איש צוות בכיר לכל אורך הדרך. העץ מעובד באופן קפדני וידני בהתאם לתכונות העץ הנבחר, תוך הקפדה על מבנה החיבורים."

כל זאת כדי להגיע לתוצאה הרצויה – מטבח כפרי איכותי ושימושי.

האנשים מאחורי המטבחים הכפריים שלנו


   "אבי וסבי, שהיו נגרים, הנחילו לי מיום היוולדי מסורת ואהבה למקצוע. עליתי לארץ מארה"ב בגיל 21 עם מזוודה ובה כלי נגרות – רכושי היקר ביותר עלי אדמות.התיישבתי ביודפת ופתחתי נגרייה צנועה בצריף קטן, שסיפקה שירות ליודפת, הפכה לענף ביישוב ובסוף לעסק עצמאי. לשמחתי, הדור הצעיר ירש את האהבה לעץ והמסירות לעבודת הכפיים וממשיך את הדרך.בימים אלה אני שב לעבודת העץ הבראשיתית, כגון גילוף וחריטה. העסק כבר בידיים טובות. זו ההזדמנות שלי לפרוש ולסגור מעגל".

   דויד רינג, מייסד החברה

   דויד רינג מייסד טאצ'ווד מטבחים כפריים

   "מאז שאני זוכר את עצמי, כל מה שקשור ליופי, לאסתטיקה ולעיצוב מאוד דיבר אלי, וכבן לארבעה דורות של נגרים, כנראה שהאהבה שלי לתחום זה כבר עניין גנטי.את ההיכרות הראשונית עם עולם הנגרות עשיתי בחוגי הנגרות שייסד אבי.לאחריהם עבדתי ועזרתי בנגרייה בכל הזדמנות אפשרית. לאחר שהות בת מספר שנים בחו"ל חזרתי ארצה ובאופן טבעי השתלבתי בעסק".

   גבי (גבריאל) רינג, בעלים ומנכ"ל משותף

   מייסדי טאצ'ווד

   "את העוצמה שיכול לייצר עץ גיליתי בגיל 10. בפעם הראשונה נכנסתי לבית שבנוי כולו עץ – מהמסד ועד הטפחות ודרך כל פריטי הריהוט.נדהמתי והוקסמתי. המשכתי לפתח את אותו ניצוץ בחוגי הנגרות של דויד.לאחר השירות הצבאי עסקתי בבניית בתי עץ בארה"ב. למעשה, בניתי בתים בסגנון הבית שראיתי בגיל 10. כשחזרתי ארצה, הצטרפתי לעסק".

   יוני (יונתן) כרמי, בעלים ומנכ"ל משותף

   בעבודה

   "סיימתי את לימודיי במגמת עיצוב הפנים במכון הטכנולוגי בחולון בשנת 2000 ומיד אחר כך הצטרפתי ל-Touchwood . מאז מדובר בבית שני עבורי.במהלך השנים עיצבתי מאות מטבחים, חדרי אמבטיה ורהיטים, הכרתי אנשים מקסימים והייתי מעורבת בפרויקטים מאתגרים.היכולת לתכנן ללקוחות מטבח העונה על כל חלומותיהם והופך להיות החדר האהוב עליהם בבית – זה הסיפוק האמיתי שלי מהעבודה".

   דנה לוטן, מעצבת בכירה

   מעצבת מטבח כפרי

צור קשר

התקשרו 072-390-2666
או השאירו פרטים