מטבחים | מטבחים כפריים - תמונות

סגנון העיצוב של המטבח הכפרי הקלאסי יוצא למסע בזמן ושואב השראה מהימים בהם בבתים כפריים בנו מטבח גדול אשר במרכזו עמד שולחן אוכל או אי.

המטבח היה אז המקום אליו היו נאספים כל באי הבית לארוחה חמה ומזינה כאשר שבו מעבודות החווה או השדה, וישבו לאכול עם המגפיים הבוציים והבגדים המלוכלכים…

מטבחים כפריים בסגנון קלאסי מזוהים עם חלל גדול חם ומזמין המתאים להכנסת אורחים או להתכנסות ילדי הבית להכנת שיעורים או למשחקים.

מטבח קלאסי כפרי מעורר תחושה של נוסטלגיה. נוסטלגיה לחיים פשוטים אשר מתחילה במטבח, אך יכולה להכתיב את המראה והאווירה גם בבית כולו.

טרנד המטבחים הכפריים מחייה גם את השימוש בחומרים טבעיים כגון עץ, אבן, טיח וכדומה.

שימוש בחומרים ממוחזרים או בחומרים חדשים אשר עברו יישון תורם למראה מטבח איכותי כמו גם עיבוד החומר בכלים ידניים.

מטבח כפרי אמיתי הוא פרי שילובם של אלמנטים מסורתיים רבים, אשר בשנים האחרונות זכו לתחייה מחודשת.

מטבח כפרי תמיד נבנה מעץ מלא. ניתן לומר שהעיצוב נולד במידה רבה מתוך התחשבות בתכונות העץ ובשימוש בשיטות של בנייה נכונה עם עץ מלא.

כך לדוגמה, עובי הרגליים ומבנה הקושרות או עיצוב הדלתות אשר נעשה בצורה של מסגרת ומילואה, כדי לאפשר בהמשך התרחבות והתכווצות של המילואה ללא כל השפעה על הדלת.

מאפיין נוסף של מטבח איכותי כפרי הוא עיצוב של יחידות נפרדות המקנות תחושה של תקופתיות – חלקי ריהוט אשר עברו מדור לדור ונאספו במשך השנים.

אלמנטים נוספים הנפוצים במטבח הכפרי הם תנור העומד חופשי, כיור עם חזית גלויה או שימוש במדפים פתוחים המשמשים הן לאחסון והן לתצוגה. כל אחד לחוד וכולם גם יחד מדגישים את המראה של המטבח הכפרי הקלאסי

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי